Szlifierki pneumatyczne

W swojej ofercie Sumake posiada szeroki wybór szlifierek pneumatycznych. Aby ułatwić znalezienie odpowiedniego modelu, dokonaliśmy wstępnego podziału na podstawowe grupy, do których pasuje konkretna szlifierka pneumatyczna - kątowe, proste, trzpieniowe, mimośrodowe, oscylacyjne i taśmowe. Jesteśmy przekonani, że przedstawiciele różnych branż przemysłu znajdą wśród nich szlifierkę spełniającą ich oczekiwania. W naszej ofercie znajduje się również mini szlifierka pneumatyczna.

Pneumatyczne szlifierki kątowe

Szlifierki kątowe dedykowane są głównie dla przemysłu metalowego i stoczniowego. Stosuje się je przede wszystkim do szlifowania, a także cięcia metalu (blachy, prętów zbrojeniowych itp.) i innych twardych powierzchni. W tej kategorii posiadamy najróżniejsze modele – szlifierki pneumatyczne z prędkościami od 5000 do przeszło 14000 obr./min na tarcze szlifierskie od 100 mm do 230 mm. Posiadamy także szlifierki z tzw. płaszczem wodnym do obróbki na mokro. W tym dziale znajduje się również mini szlifierka kątowa.

Szlifierki pneumatyczne proste

W szlifierkach prostych, podobnie jak w kątowych, stosujemy tarczę szlifierską. Popularnym rozwiązaniem stosowanym w szlifierkach prostych są np. szczotki tarczowe. W ofercie posiadamy modele z przyłączem powietrza znajdującym się z tyłu, a także kilka szlifierek ze specjalnym przyłączem w górnej części narzędzia.

Szlifierki trzpieniowe do kamieni szlifierskich i frezów

Szlifierki trzpieniowe, dzięki możliwości montażu dowolnych kamieni szlifierskich i frezów, wykorzystywane są powszechnie w obróbce materiałów konstrukcyjnych, w zakładach ślusarskich i narzędziowych, przy obróbkach materiałów i niewielkich powierzchni (szkło, formy odlewnicze, matryce). Szlifierki te idealnie sprawdzają się w pracach wykończeniowych i precyzyjnych. Mogą być także stosowane w miejscach trudno dostępnych, gdzie pole manewru jest ograniczone. Ich niewątpliwym atutem jest stosunkowo niska cena.

Pneumatyczne szlifierki mimośrodowe

Szlifierki mimośrodowe to urządzenia przeznaczone głównie do prac wykończeniowych - zwłaszcza dużych powierzchni metalowych, drewnianych czy powłok lakierniczych. Ich charakterystyczny ruch rotacyjno-oscylacyjny bardzo dokładnie wygładza i wyrównuje obrabianą powierzchnię. Doskonale nadają się również do precyzyjnych prac szlifierskich na mniejszych powierzchniach, w których kluczowa jest jakość wykończenia.

Szlifierki oscylacyjne

Oscylacyjne szlifierki również przeznaczone są do prac wykończeniowych, a dzięki prostokątnemu (zazwyczaj) kształtowi stopy pozwalają na precyzyjną obróbkę także w narożnikach. Taka szlifierka pneumatyczna jest idealna do prac na płaskich i równych powierzchniach. Cena tego typu narzędzi nie jest wygórowana w porówaniu do funkcjonalności jakie oferują.

Szlifierki taśmowe

Pneumatyczne szlifierki taśmowe są powszechnie stosowane w przemyśle przy pracach związanych z wykańczaniem w warsztatach blacharsko-lakierniczych, a także przy obróbce form i matryc. Pozwalają na skuteczne i efektywne szlifowanie trudno dostępnych miejsc. Szlifierka pneumatyczna taśmowa wykorzystuje taśmy o różnych szerokościach i długościach, w zależności od potrzeb. Jest idealna do szlifowania naroży, zaokrąglania krawędzi, szlifowania spoin spawalniczych czy fazowania rur. Stosunek cena-jakość w przypadku szlifierek taśmowych prezentuje się bardzo interesująco.