Sprężyny gazowe

Sprężyny gazowe są hydropneumatycznymi elementami regulacyjnymi. Składają się z cylindra ciśnieniowego oraz tłoczyska z jednostką tłoka. Elementy łączące cylindra i tłoczyska pozwalają na właściwe połączenie z urządzeniem klienta. Elementem centralnym sprężyny gazowej SUSPA jest specjalne uszczelnienie i system prowadzenia, które nawet w skrajnych warunkach zapewniają hermetyczne uszczelnienie z niskim współczynnikiem tarcia. Sprężyny gazowe są wypełnione nietoksycznym azotem o wysokim ciśnieniu. W ten sposób powstaje ciśnienie ładowania, które następnie wywiera wpływ na przekrój poprzeczny tłoczyska, wytwarzając siłę rozciągania.

Jeśli siła rozciągania sprężyny gazowej jest większa niż siła przeciwwagi, tłoczysko się wydłuża; jeśli siła rozciągania jest mniejsza, tłoczysko się chowa. Prędkość wydłużania jest określona przez przekrój przepływu w systemie tłumienia. Oprócz azotu wnęka zawiera określoną ilość oleju smarującego i punkt zakończenia amortyzacji. Efekt tłumienia sprężyny gazowej może być określony w zależności od wymagań związanych z funkcją.

Liftline to doskonały program sprężyn gazowych oferowany przez firmę SUSPA. Jego skuteczność jest potwierdzona dziesięcioleciami obecności na rynku oraz ciągłym wprowadzaniem najnowszych rozwiązań. Program SUSPA Liftline zawiera cztery podstawowe typy:

16-1 - 50 - 420N,

16-2 - 80 - 750N,

16-4 - 100 - 1200N,

16-6 - 200 - 2000N

Główne różnice dotyczą średnic cylindrów i tłoczysk oraz różnych sił rozciągania. Dzięki temu za pomocą optymalnej sprężyny gazowej możemy spełnić określone przez Ciebie wymagania techniczne.