Osuszacze sprężonego powietrza

Dlaczego należy inwestować w wysoką jakość sprężonego powietrza?

Osuszacze powietrza dostarczają osuszone powietrze do niezliczonej ilości aplikacji. Wiodące w branżach przedsiębiorstwa inwestują znaczne kwoty w osuszanie sprężonego powietrza, ponieważ wiedzą, iż jest to najlepszy sposób na zapewnienie długoletniej i bezproblemowej pracy urządzeń produkcyjnych.

Dlaczego jest to godne naśladowania?

Nie ma tak małego warsztatu czy tak mało znaczącego zastosowania, aby nie można było odnieść korzyści, jakie mają do zaoferowania osuszacze sprężonego powietrza. Prostota i niezawodność urządzeń umożliwiają znakomitą ochronę wyrobów finalnych oraz maszyn i narzędzi przed uszkodzeniem i korozją.

Niebezpieczeństwo ukryte w nieuzdatnionym powietrzu

Jeżeli otaczające nas powietrze ulega sprężeniu, to stężenie zawartej w nim wody i cząsteczek wzrasta. Podczas sprężania następuje kondensacja pary wodnej i oleju, czego następstwem jest tworzenie się kropli, które po zmieszanym w powietrzy cząstkami stałymi tworzą agresywny kondensat.

Jeżeli nie zastosowalibyśmy urządzeń poprawiających jakość sprężonego powietrza, to duża część tego powodującego korozję osadu dostałaby się do sieci sprężonego powietrza uszkadzając narzędzia pneumatyczne (oraz inne elementy robocze), a co za tym idzie również produkt końcowy.

Niska jakość sprężonego powietrza to strata Twoich pieniędzy

Wkrótce po tym jak agresywny kondensat dostanie się do sieci sprężonego powietrza, zaczynają się poważne kłopoty. Poniżej wymieniono kilka najczęściej spotykanych i najbardziej kosztownych problemów:

  • Narzędzia i wyposażenie ulegają regularnym awariom, mają krótszy okres eksploatacji i obniżoną moc

  • Wyroby finalne lub materiały, które mają kontakt z zanieczyszczonym powietrzem mogą ulec zniszczeniu lub obniżeniu jakości.

  • System rur sprężonego powietrza zaczną korodować co prowadzi do wycieków powietrza a tym samym strat cennego medium.

Przykładowo - niewielki wyciek przez otwór o średnicy 3 mm odpowiada stracie 3,7 kW energii elektrycznej. W skali roku strata z powodu takiego wycieku może wynieść około 8000 zł (przy założeniu ceny 0,3 PLN/kWh) Aby uniknąć wyżej wymienionych komplikacji zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą osuszaczy ziębniczych i adsorpcyjnych.

W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem: +48 882 085 669