Wiertarki pneumatyczne

Kategorię wiertarki pneumatyczne zdecydowaliśmy się podzielić, zgodnie z sugestiami producenta Sumake, na dwie grupy - wiertarki przemysłowe i wiertarki warsztatowe. W obu grupach znajdują się zarówno szybkoobrotowe, jak i wolnoobrotowe wiertarki pneumatyczne, o jednym lub dwóch kierunkach obrotów oraz uchwytach wiertarskich 6 mm, 10 mm i 13 mm.

Pneumatyczne wiertarki przemysłowe

Wiertarki pneumatyczne przemysłowe to narzędzia, które z powodu swoich właściwości przeznaczone są do prac ciągłych w ciężkich warunkach przemysłowych. Ich cechą wspólną jest specjalnie opatentowany silnik pneumatyczny, którego moc wyjściowa jest nawet o 30% większa od tradycyjnych wiertarek. Duży nacisk położony został także na ergonomię i komfort pracy. Specjalna konstrukcja (m. in. zmniejszona ilość podzespołów wewnętrznych) tych narzędzi oraz zastosowany w nich materiał obudowy (w zależności od modelu: albo kompozyt, albo specjalny stop aluminium), pozwoliły znacząco zmniejszyć wagę wiertarek z tej serii. Nawet największe modele ważą tu poniżej 1 kg. Co więcej, oferowane wiertarki pneumatyczne są doskonale wyważone oraz posiadają zmniejszony poziom wibracji, dzięki czemu operator może komfortowo obsługiwać urządzenie nawet przez dłuższy okres czasu. Na szczególną uwagę w grupie wiertarek przemysłowych zasługują modele z serii ADDN, które posiadają aż trzy różnie rozmieszczone przyłącza powietrza, co zwiększa elastyczność oraz możliwości instalacji na liniach produkcyjnych.

Wiertarki warsztatowe

Wkrętarki warsztatowe to narzędzia, które stanowią rozwiązanie idealne dla małych firm i warsztatów, gdzie wykorzystuje się je sporadycznie i okazjonalnie. Wiertarki warsztatowe to narzędzia solidne, wytrzymałe i niezawodne, które, ze względu na zwiększoną masę, nie są jednak zalecane do prac ciągłych i wielozmianowych. W porównaniu z technologicznie zaawansowanymi modelami z serii przemysłowych, będą wyróżniać się natomiast bardziej atrakcyjną ceną.