Filtry do sprężonego powietrza

Dlaczego należy inwestować w wysoką jakość sprężonego powietrza?

Po sprężeniu, stężenie wody i cząsteczek w powietrzu gwałtownie wzrasta. Podczas sprężania następuje kondensacja pary wodnej i oleju, czego następstwem jest tworzenie się kropli, które po zmieszanym w powietrzy cząstkami stałymi tworzą agresywny kondensat

Jeżeli nie zastosowalibyśmy filtrów poprawiających czystość sprężonego powietrza, to duża część tego powodującego korozję osadu dostałaby się do sieci sprężonego powietrza uszkadzając urządzenia pneumatyczne, produkt końcowy i efekty Twojej ciężkiej pracy. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę filtrów powietrza:

  • Filtry o gradacji od 5µm do 25µm to standardowe filtry wstępne służące do oczyszczenia powietrza z cząstek stałych.

  • Filtry dokładne o gradacji 0,01µm, 0,3µm i 3µm umożliwiają oczyszczenie powietrza z mikroskopijnych cząstek stałych, oleju oraz wody. Filtry w naszej ofercie posiadają automatyczny spust kondensatu, dzięki czemu zapewniają praktycznie bezobsługową pracę.

  • Filtry wysokociśnieniowe są zalecane w instalacjach gdzie ciśnienie pracy jest wyższe niż 15 bar. W naszej ofercie znajdziesz filtry gwarantujące niezawodną pracę przy ciśnieniu 25 bar i 40 bar.

  • Separatory cyklonowe to urządzenia służące do wstępnego wykroplenia cząstek kondensatu poprzez wprowadzenie sprężonego powietrza w ruch wirowy a następnie usunięcie kondensatu (wody) z instalacji. Separatory cyklonowe posiadają automatyczny lub manualny spust kondensatu.

Jeżeli masz problem z czystością powietrza w swoim zakładzie i nie możesz dobrać odpowiedniego zestawu filtrów, zadzwoń pod numer (58) 622 49 22, nasz wykwalifikowany zespół na pewno pomoże Ci rozwiązać problem.