Zawory kulowe

W tej części naszego sklepu znajdziesz zawory kulowe, które pomogą Ci zapanować nad przepływem gazów lub cieczy przez instalację. Dla Twojej wygody produkty z tej kategorii podzieliliśmy na trzy podstawowe grupy. Poznaj je i sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Zawory kulowe ręczne

Są to zawory, które reguluje się przy pomocy dźwigni ręcznej. Wykorzystuje się je do różnych mediów takich jak:

  • woda,
  • olej,
  • para wodna,
  • sprężone powietrze.

Nasze zawory kulowe są wykonane z mosiądzu chromowanego lub niklowanego. Na Twoje specjalne życzenie możemy dostarczyć zawory wykonane ze stali nierdzewnej. Oferowane przez nas zawory kulowe Legis mogą pracować przy ciśnieniu sięgającemu 30 bar i temperaturze wyższej niż 100°C.

Zawory z napędem elektrycznym i pneumatycznym

Obie te grupy opierają się na działaniu siłowników, które po otrzymaniu odpowiedniego sygnału zmieniają położenie zaworu. Zarówno zawory kulowe z napędem elektrycznym, jak i pneumatycznym zbudowane są ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Dodatkowo są uszczelniane teflonem, dzięki czemu mogą pracować z medium, którego temperatura przekracza 180°C a ciśnienie 60 bar. W przypadku zaworów pneumatycznych istnieje możliwość sterowania za pomocą zaworów NAMUR oraz wykorzystanie wyłączników krańcowych.

Jeżeli nie wiesz, który zawór kulowy będzie dla Ciebie idealny, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy Ci dobrać odpowiedni zawór.